تبلیغات
Apple :: Mobile SNS - Apple News & Tutorials :: - کهنگی آیپد مینی، در هنگامه‌ی تازگیِ بازار آیفون ۶ پلاس؛
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
آرشیو Archive
شهریور 1393 ، 43
مرداد 1393 ، 28
تیر 1393 ، 17
خرداد 1393 ، 13
اردیبهشت 1393 ، 20
فروردین 1393 ، 16
اسفند 1392 ، 15
بهمن 1392 ، 18
دی 1392 ، 33
آذر 1392 ، 17
آبان 1392 ، 53
مهر 1392 ، 79
شهریور 1392 ، 44
مرداد 1392 ، 14
تیر 1392 ، 33
خرداد 1392 ، 35
اردیبهشت 1392 ، 31
فروردین 1392 ، 75
اسفند 1391 ، 15
بهمن 1391 ، 72
دی 1391 ، 64
آذر 1391 ، 23
آبان 1391 ، 54
مهر 1391 ، 88
شهریور 1391 ، 236
مرداد 1391 ، 298
تیر 1391 ، 91
خرداد 1391 ، 79
اردیبهشت 1391 ، 198
فروردین 1391 ، 158
اسفند 1390 ، 18
آذر 1390 ، 5
آبان 1390 ، 63
مهر 1390 ، 390
شهریور 1390 ، 106
تیر 1390 ، 1
خرداد 1390 ، 1
اسفند 1389 ، 6
بهمن 1389 ، 7
دی 1389 ، 48
فروردین 1389 ، 12
اسفند 1388 ، 17
کهنگی آیپد مینی، در هنگامه‌ی تازگیِ بازار آیفون ۶ پلاس؛
نوشته شده در : دوشنبه 24 شهریور 1393 | توسط : Mobile SNS Corporation

از جمله ابهاماتی که پس از معرفی آیفون ۶ پلاس از سوی اپل به بازار، ذهن مخاطبان نکته‌سنج‌ را به خود مشغول کرده است، سرنوشت آیپد مینی بعد از ورود این گوشی جدید به بازار پر رقابت هوشمندهای دیجیتال، می‌باشد. شباهت‌های آیفون ۶ پلاس و آیپد مینی در ویژگی‌های برجسته‌ای، همچون اندازه‌ی صفحه نمایش، قابلیت‌های پردازشگری و حتی قیمت دو محصول، سبب شده است تا کارشناسان بازار فناوری، از دوران افول آیپدهای ریز نقش اپل به دلیل اشتیاق کاربران برای خرید و استفاده از گوشی آیفون ۶ پلاس، سخن بگویند.

در گام نخستین، می‌توان صحت این مدعا را با بررسی قیمت آیفون ۶ پلاس و آیپد مینی در بازار، بررسی نمود. آیفون ۶ پلاس ۶۴ گیگابایتی اپل با قرارداد ۲ ساله‌ی شرکت مخابراتی AT&T با قیمت ۳۹۹ دلار در کشور ایالات متحده عرضه شده است. آیپد مینی با صفحه نمایش رتینا، با قرارداد مخابراتی که به صورت ماهانه قابل تمدید است، با قیمت ۷۲۹ دلار، برای کاربرانی که در امریکای شمالی زندگی می‌کنند، قابل دسترسی است. اگر بر سر قیمت کمی دندان خشکی نشان دهیم و همواره گرانی را دلیلی بر برتری ندانیم، در همین گام آغازین، آیفون ۶ پلاس را با قیمتی کم‌تر (از ۸۰ دلار تا ۳۳۰ دلار برای کاربران امریکایی و به تبع آن مخاطبان این محصول در سایر کشورهای جهان) می‌توان خریداری نمود.

دومین گام را می‌توان به اندازه و قابلیت‌های صفحه‌ی نمایش این دو محصول اختصاص داد، آیفون ۶ پلاس، از صفحه نمایش مورب ۵٫۵ اینچی با مساحت ۸۲٫۹ سانتی‌متر مربع سود می‌برد. صفحه نمایشی که ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسلی است و در هر اینچ از صفحه‌ی خود توانایی نمایش ۴۴۱ پیکسل را در کنار یکدیگر دارد. آیپد مینی رتینا با صفحه نمایش ۷٫۹ اینچی خود، در مجموع مساحتی در حدود ۱۹۰٫۸ سانتی‌متر مربع را در برابر چشمان کاربر قرار می‌دهد و توانایی نمایش ۱۵۳۶ در ۲۰۴۸ پیکسل برای تصاویر مختلف را داراست، در مجموع آیپد مینی رتینا، توانایی نمایش ۳۲۶ پیکسل را در هر اینچ دارا می‌باشد.

15011034288_e088a32594_z

همانطور که احتمالاً از مقایسه‌ی اعداد و ارقام ارائه شده حدس زده‌اید، اگر چه آیپد مینی هم از نظر مجموع مساحت صفحه‌ی نمایش (با برتری ۲۳۰ درصدی) و هم از جهت تعداد بیش‌تر پیکسل‌های صفحه‌ی نمایش (با برتری ۱۵۱ درصدی)، در مقایسه با آیفون ۶ پلاس دست بالا را در اختیار دارد، اما این موارد به تنهایی دلیلی بر برتری نیست. آنچه که در دوران غرقه در نوآوری ما اهمیت دارد، نه فقط صفحه‌ی بزرگ‌تر و یا تعداد پیکسل‌های بیش‌تر بلکه هماهنگی بیش‌تر ویژگی‌های دستگاه نمایش‌دهنده با قابلیت‌های محتوای ویدیوی تولید شده است. جزئیات که بدین جا می‌رسد بار دیگر شاهدیم، آیفون ۶ پلاس به دلیل توانایی‌اش در نمایش تصاویر HD با نسبت ۱۶ به ۹ از آیپد مینی که همچنان، در پخش فایل‌های ویدیویی از نسبت تقریباً تاریخ مصرف گذشته‌ی ۴ به ۳ استفاده می‌کند، چندین گامی پیش‌تر است. دقیقاً به همین خاطر است که وقتی یک ویدیوی HD را در دستگاه آفون ۶ پلاس تماشا کنید، تصویر، صفحه‌ی نمایش را به صورت کامل پر می‌کند، اما در مورد آیپد مینی رتینا، نوارهای سیاه معرفِ حضورِ کاربر است که بالا و پایین صفحه‌ی نمایش را اشغال می‌کنند، لذت یک تجربه‌ی بی‌نقص و ناب را از بیننده، دریغ می‌کنند.

مثل این که در زمینه‌ی ویژگی‌های فیزیکی نیز، آیفون ۶ پلاس با وزن ۱۷۳ گرمی خود و قابلیت  این که بتواند به خوبی در «جیبتان جا ‌شود»، آیپد مینی را در وزن‌کشی و چُستی و چابکی، نیز شکست می‌دهد. البته شاید باشند افرادی که توانسته‌اند جیب بزرگ‌تری برای جا کردن آیپد خود پیدا کنند، اما به احتمال قریب به یقین این‌دسته از افراد در اقلیتی انگشت شمار خواهند بود.

وقتی که نوبت به قدرت پردازشگر به میان می‌آید، آیپد مینی رتینا، حرف خاصی برای گفتن ندارد، فرماندهی اتاق فکر آیفون۶ پلاس را پردازشگر A 8 بر عهده دارد که ۱٫۴ گیگاهرتز توان پردازشگری آن است و در حالی که ۲۵ درصد عملکرد این پردازشگر در حالت عادی و ۵۰ درصد کارآیی آن در هنگام انجام وظایف گرافیکی از مدل A 7 موجود در آیپد مینی، بهتر است، تنها به اندازه‌ی نصف A 7 ، شارژ و توان دستگاه را نیز، به خود اختصاص می‌دهد.

شاید، بهتر است بدون قیل و قال زیاد از مقایسه‌ی دوربین ۸ مگاپیکسلی با لنز حساس نسبت به لرزشِ تصویر آیفون ۶ پلاس، در مقابل دوربین ۵ مگاپیکسلی و فاقد هنرِ آیپد مینی بگذریم و بیش از این وارد جزئیات امر نشویم.

در هنگام مرور مدت زمان بازدهی شارژ باتری دو دستگاه با یکدیگر نیز، باز شاهد قدرت‌نمایی بی چون و چرای آیفون ۶ پلاس هستیم، این گوشی هوشمند توانایی پخش ویدیو تا ۱۴ ساعت، پشتیبانی از مکالمه‌ برای یک بازه‌ی ۲۴ ساعته بر بستر سیم‌کارت ۳G و مرورهای ۱۲ ساعته‌ی اینترنتی را دارا می‌باشد. در حالی که رقیب دیگرش در خانواده‌ی اپل، تا ۱۰ ساعت قادر به پخش مداوم فایل‌های ویدیویی است و حداکثر نیز ۹ ساعت می‌تواند، هوای کاربر را در جست و جوهای اینترنتی‌اش بدون نیاز به شارژ مجدد، داشته باشد. تازه نباید فراموش کرد که امکان برقرای تماس‌های تلفنی و یا استفاده از سیستم جدید پرداخت‌های آنلاین اپل با آیپد مینی رتینا برای کاربران وجود ندارد.

به نظر می‌رسد که اگر اپل در آینده‌ی نزدیک با خبری داغ و نوآوری جدید، بازار تبلت‌ها را تکانی ندهد، تنها مشتریان ثابت محصولاتی مانند آیپد مینی رتینا، هنگامی که گزینه‌هایی همچون آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس در بازار وجود دارند، مدارس و مؤسسات آموزشی خواهند بود که نیاز آنچنانی به امکاناتی خاص، ندارند و احتمالاً کاربران حرفه‌ای‌تر، با مواجهه با آیفون ۶ پلاس، رغبت چندانی به خرید آیپد مینی نشان ندهند.برچسب ها: اپل آیفون 6 آیپد مینی ipad mini iphone 6 apple

نظرات()

آخرین مطالب Last Content
درون آیفون ۶ پلاس اپل، چه می‌گذرد؟
«تیم کوک» و وظیفه‌ی دشوار طراحی بهترین ساعت هوشمند بازار؛
گشت و گذار در جشن بیکران پاریس به همراه گوشی آیفون؛
قابلیت «Favorites & Recents» در ios 8 و دوستان همیشه در دسترس؛
کهنگی آیپد مینی، در هنگامه‌ی تازگیِ بازار آیفون ۶ پلاس؛
متن مصاحبه اخیر تیم کووک با چارلی رز
با iGames حساب تمام بازی‌ها را داشته باشید؛
سوالات متداول در مورد iOS 8
«تیم کوک» و سایه‌ی جاودان «استیو جابز»
جانی ایو: سه سال روی Apple Watch کار کردیم
در اپل، گروه های واقعا کوچک، کارهای واقعا بزرگ را انجام می دهند
آیفون ۶ یا آیفون ۶ پلاس، مسأله این است!
ساعت اپل و ترسیم افق‌های تازه در بازار «تن‌پوش‌های دیجیتال»
قیمت آیفون 6 و آیفون 6 پلاس اعلام شد
اپل بالاخره تولید آی‌پاد کلاسیک را متوقف کرد
iOS 8 GM برای برنامه نویسان عرضه شد
شرکت اپل و چندین دهه نوآوری‌های ناب
قابلیت های ساعت اپل
ساعت اپل: ساعت هوشمند اپل بازار را تغییر خواهد داد
از ۱۷ سپتامبر آپدیت iOS 8 امکان پذیر خواهد بود
آیفون ۶ از نوزدهم سپتامبر وارد بازار خواهد شد
آی‌فون‌های جدید با صفحه نمایش Retina HD
اپل از نرم‌افزار‌های جانبی برای WatchKit پشتیبانی می کند
Apple Pay سیستم پرداخت الکترونیک اپل از راه رسید
قاب های چرمی و سیلیکنی جدید برای آیفون های جدید !
سنسور دوربین آیفون بهبود یافته و قابلیت های جدیدی هم دارد
آیفون ۶ و ۶پلاس با همه اپلیکیشن های موجود در اپ استور سازگارند
آیفون ۶ و ۶ پلاس طول عمر باتری بسیار بیشتری دارند
آیفون ۶ رابط کاربری متفاوت و بهتری دارد
قابلیت های جدید iPhone 6 و iPhone 6 Plus (چیپ جدید و قدرتمند A8)
نظرسنجی Poll
کدامیک از گوشی ها را می پسندید؟جست و جو Search
آمار بازدید Statistics
تعداد کل بازدید : 9637
تعداد بازدید امروز :35
تعداد بازدید دیروز : 31
تعداد بازدید این ماه : 49
تعداد بازدید ماه قبل : 64
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
زمان آخرین بازدید :
تاریخ آخرین بروز رسانی :

---- www.Facebook.com/Mobilesns.Corporation --- www.Mobile-SNS.tk ---- کلیه ی مطالب و اطلاعات این وب سایت فقط با درج آدرس کامل وب سایت قابل درج و کپی است - Copyright © :: Mobile SNS - Apple News & Tutorials :: ,


ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

تصویر ثابت

ابزار وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه