تبلیغات
Apple :: Mobile SNS - Apple News & Tutorials :: - متن مصاحبه اخیر تیم کووک با چارلی رز
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
آرشیو Archive
شهریور 1393 ، 43
مرداد 1393 ، 28
تیر 1393 ، 17
خرداد 1393 ، 13
اردیبهشت 1393 ، 20
فروردین 1393 ، 16
اسفند 1392 ، 15
بهمن 1392 ، 18
دی 1392 ، 33
آذر 1392 ، 17
آبان 1392 ، 53
مهر 1392 ، 79
شهریور 1392 ، 44
مرداد 1392 ، 14
تیر 1392 ، 33
خرداد 1392 ، 35
اردیبهشت 1392 ، 31
فروردین 1392 ، 75
اسفند 1391 ، 15
بهمن 1391 ، 72
دی 1391 ، 64
آذر 1391 ، 23
آبان 1391 ، 54
مهر 1391 ، 88
شهریور 1391 ، 236
مرداد 1391 ، 298
تیر 1391 ، 91
خرداد 1391 ، 79
اردیبهشت 1391 ، 198
فروردین 1391 ، 158
اسفند 1390 ، 18
آذر 1390 ، 5
آبان 1390 ، 63
مهر 1390 ، 390
شهریور 1390 ، 106
تیر 1390 ، 1
خرداد 1390 ، 1
اسفند 1389 ، 6
بهمن 1389 ، 7
دی 1389 ، 48
فروردین 1389 ، 12
اسفند 1388 ، 17
متن مصاحبه اخیر تیم کووک با چارلی رز
نوشته شده در : یکشنبه 23 شهریور 1393 | توسط : Mobile SNS Corporation

main
شب گذشته اولین قسمت از مصاحبه دو قسمتی چارلی رز با تیم کوک، مدیر عامل اپل، پخش شد. در آن از موضوعات مختلفی مانند مشکلات محصولات فعلی اپل، آینده شرکت، و البته استیو جابز صحبت شد. در ادامه قسمت های مهم مصاحبه را برای تان آماده کرده ایم.

در مورد هک شدن اکانت iCloud برخی از هنرپیشه های مشهور سینما و انتشار تصاویر خصوصی شان، تیم کوک همان موضع قبلی اش را تکرار کرد:

در مورد این مساله یک سوء تفاهم وجود دارد. iCloud هک نشده است. وقتی می گویید iCloud هک شده، به این معنی است که یک نفر توانسته وارد فضای ابری شده و اکانت های کاربران را مشاهده کند. این اتفاق اصلا نیفتاده. برای توضیح دادن چیزی که واقعا اتفاق افتاده، بیایید خود تو را به عنوان مثال در نظر بگیریم. یک نفر می گوید ” من ID چارلی را می دانم ” همان ایمیلش است. سپس امکان دارد پسورد شما را حدس بزند. و یا شاید آن را از طریق Phishing به دست بیاورد. چه طور می توان چنین کاری کرد؟ من می توانم وانمود کنم فرد دیگری هستم و تو بدون این که قصد داشته باشی، رمز اکانت خودت را به من بدهی. این کار در اینترنت بسیار زیاد انجام می شود و مساله مهمی است. البته فقط به اپل مربوط نمی شود، در کل اینترنت به یک معضل تبدیل شده.

همین اتفاق مدتی پیش برای میلیون ها کاربر جیمیل اتفاق افتاد. به نظر من این مساله ربطی به زیرساخت های یک شبکه ندارد، فقط یک حقه اینترنتی است. افراد زیادی وجود دارند که چنین کار های غیر اخلاقی انجام می دهند. و چیزی که ما گفتیم، این بود که چه طور می توانیم از کاربران در برابر چنین حقه هایی محافظت کنیم. هدف اصلی ما این است و در حال کار کردن روی راه کار هایی هستیم که بتوانند در مورد این حقه ها آگاهی بخشی کنند. باید در زمینه اطلاع دادن به کاربران باید کار هایی انجام شود. ما نمی خواهیم چنین حقه هایی اصلا وجود داشته باشند، ولی اگر آمدیم و اتفاق افتاد، باید سریعا آن را به صاحب اکانت اطلاع دهیم. کار هایی مانند این در اولویت ما قرار دارند، و البته چیز هایی که الان نمی توانم در مورد شان صحبت کنم. در صورت عملی شدن نقشه های مان، دیگر هیچ کدام از کاربران iCloud طعمه چنین حقه هایی نخواهند شد.

چارلی همچنین در مورد رغبت اپل به همکاری با شرکت های دیگر به جای انجام دادن همه چیز در داخل، پرسید. چون اخیرا خبر هایی از همکاری اپل و IBM منتشر شده اند. جواب تیم کوک این طور بود:

آیا شرکت ما باز تر شده؟ بله. ما با نگاه به محصولات مان به این نتیجه رسیده ایم که امکان تغییر نحوه کار کردن مردم وجود دارد. ما زندگی مشتریان مان را تغییر داده ایم، ما نحوه آموزش دبیران و دانش آموزان را تغییر داده ایم، ولی در فضای کار، تغییری که ایجاد کرده ایم، قابل قبول نیست. پس از خودمان می پرسیم: چرا نتوانستیم بیشتر از این تاثیر گذار باشیم؟ جواب اصلی این است که در زمینه نرم افزاری، اپلیکیشن های حرفه ای کافی برای مشاغل مختلف وجود ندارد. پس باز هم از خودمان سوال می کنیم. آیا باید این مشکل را خودمان حل کنیم؟ ، آیا باید همکاری کنیم؟ ، و یا این که مساله را به کل فراموش کنیم؟ من اصلا نمی خواهم فراموشش کنیم، چون از این طریق می توان زندگی مردم را تا حد زیادی غنی تر کرد. چون بیشتر طول عمر ما صرف کار کردن می شود.

پس ما شروع کردیم به این که بهترین همکار را پیدا کنیم. من و Ginni Rometty ( مدیر عامل IBM ) در مورد مسائل زیادی با هم صحبت کرده ایم و من احترام و اعتماد زیادی نسبت به او دارم. یکی از مسائلی هم که در موردش صحبت کردیم همین بود، چون آن ها کار هایی در این زمینه انجام داده اند. آن ها دانش عمیق و گسترده ای در مورد مشاغل مختلف دارند. آن ها نیروی فروش بزرگی دارند. پس قطعا کمک بزرگی برای ما خواهند بود. ما محصولات مورد نیاز آن ها را تامین خواهیم کرد و آن ها دانش مورد نیاز مان را در اختیار مان خواهند گذاشت. هیچ رقابتی هم با آن ها نخواهیم داشت. از نظر من که این بهترین اتحاد است. هیچ اصطکاکی وجود ندارد، آن ها چیزی دارند که ما نداریم، ما هم چیزی داریم که آن ها ندارند. با همراهی هم، محصولی به مشتریان ارائه خواهیم کرد که مانند بمب بترکد. پس ما و IBM کار طراحی اپلیکیشن های مختلفی را برای مشاغل مختلف، از بانکداری گرفته تا صنایع دارویی و هوا فضا، شروع کرده ایم. به نظر من این همکاری به گونه ای است که هر دو طرف پیروز خواهند شد. ما هم پیروز خواهیم شد، IBM هم پیروز خواهد شد، و البته مهم تر از همه، مشتریان هم پیروز خواهند شد.

تیم به صورت کاملا مجهز برای مصاحبه آمد. با یک آیفون ۶ ، یک آیفون ۶ پلاس، و یک Apple Watch . او ساعت هوشمندش را به چارلی نشان داد و از قابلیتی صحبت کرد که در روز معرفی اشاره چندانی به آن نشده بود :

این دستگاه بدون آیفون کار نمی کند، چون طوری طراحی شده اند که مکمل هم باشند. ولی اگر تصمیم بگیرید به ورزش بروید و نخواهید آیفون را با خودتان حمل کنید، آهنگ هایتان را می توانید با استفاده از Apple Watch گوش کنید. پس می توانید با داشتن یک هدست بیسیم، بدون نیاز به آیفون، آهنگ هایتان را گوش کنید.

تیم کوک معمولا بسیار حساب شده حرف می زند. در این مصاحبه هم کاملا مراقب حرف زدنش بود و چیزی نگفت که ما از قبل نمی دانستیم. شاید بهترین قسمت مصاحبه وقتی بود که چارلی از او در مورد استیو جابز پرسید. فقط در آن مدت کوتاه بود که تیم کوک گارد خود را پایین آورد، چون دیگر در مورد تجارت حرف نمی زد. داشت در مورد یک دوست قدیمی حرف می زد.

در مورد آیفون بزرگ تر:

بسیاری بر این عقیده اند که ساختن آیفونی بزرگ تر توسط اپل، تصمیمی است برای رقابت با دیگر رقبا:

نظر کوک در این مورد:

” ما می توانستیم سال ها قبل آیفونی بزرگ تر بسازیم. مساله فقط ساختن یک گوشی بزرگ تر نیست، بلکه این است که تلفنی بسازیم که از هر نظر بهتر باشد. پس محصول مان را زمانی معرفی کردیم که همه جنبه های آن را سنجیده بودیم. از تکنولوژی صفحه نمایش گرفته تا باتری و نرم افزار، همه شان آماده بودند…
نبوغی که در همخوانی دادن بین سخت افزار و نرم افزار و خدمات به کار رفته، فقط از دست اپل بر می آید و آیفون های جدید مدرک این ادعا هستند. “

در مورد ساختن یک سرویس سلامتی

کوک همچنین ادعا کرد ساعت هوشمند و آیفون هایی که معرفی شدند، تکمیل کننده پلتفرم سلامتی اپل – به نام Health Kit – خواهند بود.

او گفت:

” در کنار فاکتور تجاری این خدمات، مساله مهم دیگری هم وجود دارد و آن افزایش سلامتی مردم است. هر دوی این فاکتور ها اهمیت زیادی دارند و ما قصد داریم هر دو را به نحو احسنت انجام دهیم. ”
” حالا دستگاهی وجود دارد که می تواند برخی اطلاعات مربوط به تناسب اندام شما را جمع آوری کند. پس این می تواند راه دیگری برای مشاهده چگونگی وضعیت زندگی تان باشد و به شما در بهبود آن کمک کند. همچنین در صورتی که به کمک پزشکی نیاز پیدا کردید، این دستگاه می تواند در ارائه اطلاعات دقیق در مورد وضعیت سلامتی تان به پزشک معالج، مفید باشد. به علاوه، حریم خصوصی تان هم حفظ خواهد شد. اگر نخواهید اطلاعات تان را به اشتراک بگذارید، کاملا محرمانه خواهند ماند و هیچ کس به آن ها دسترسی نخواهد داشت.”

در مورد استیو جابز و دفتر کار او

تیم کوک در مورد استیو جابز که یک روز بعد از معرفی آیفون ۴s و iCloud در اکتبر سال ۲۰۱۱ فوت کرد، این طور یاد می کند:

” او در قلب من و در عمق DNA شرکت اپل خواهد بود. “

بسیاری از ناظران، اپل را در طول این سال ها مورد برسی دقیق قرار داده اند. جابزِ پایه گذار در مقایسه با تیم کوک اهل تجارت؛ تفاوت زیادی بین شان است. ولی با این حال، جابز بعد از این که از لا علاج بودن بیماری اش مطلع شد، به تیم کوک اعتماد کرده و شرکت را به دستان اون سپرد.
تیم کوک همچنین گفت که اتاق استیو جاز در طبقه چهارم ساختمان مرکزی اپل ” همچنان دست نخورده است. ”

” نام او هنوز هم روی درب اتاق نوشته شده. ما هم همچنان پایبند به اصولی هستیم که استیو باور داشت. “

تیم کوک تعریف می کند که استیو جابز سه ماه قبل از مرگش چطور قضیه جانشینی اش را به او اطلاع داد:

” . . . او در یکی از روز های آگوست ۲۰۱۱ مرا صدا زد و گفت: می خواهم حرف بزنیم. من هم جواب دادم: بله البته، کی باید حرف بزنیم؟ گفت: همین الان. من هم نشستم و شروع کردیم.
به من گفت: در این مورد زیاد فکر کرده ام. اپل تاکنون به صورت حرفه ای مدیر عاملش را تغییر نداده. مطمئنم که حالا باید این اتفاق بیفتد. من از تو می خواهم که مدیر عامل شوی.
صادقانه بگویم، اصلا انتظار شنیدن آن جمله ها را نداشتم.
احساس می کردم استیو دارد بهتر می شود. هنوز در حال استراحت بود ولی احساس کردم داشت بهتر می شد. مرتبا با او دیدار می کردم. و فکر می کردم قرار است بالاخره با سلامتی کامل باز گردد. ایمان داشتم که بالاخره باز خواهد گشت. به همین دلیل، شنیدن آن جملات مرا غافلگیر کرد.”

در مورد محصولات جدید

همان طور که تیم کوک قبل از این گفته بود، اپل اولین شرکتی نیست که ساعت هوشمند تولید می کند، ولی امیدوار است بتواند بهترین باشد. این شرکت در تلاش است میزان فروش آیفون را بالا تر ببرد چون در آمد حاصل از فروش آیپد در حال کاهش است. قسمت خدمات و نرم افزارش هم به لطف وجود آیتونز روز به روز در حال رشد است.

قدم بعدی چیست؟
طبق گفته تیم کوک، محصولاتی در دست طراحی هستند که حتی بهترین طرفداران اپل هم انتظارش را ندارند. البته این بدان معنی نیست که همه این محصولات معرفی خواهند شد.
او در این مورد چنین می گوید:

” محصولاتی هستند که داریم رویشان کار می کنیم و کسی از آن ها اطلاع ندارد. حتی کوچکترین شایعه هایی هم در مورد این محصولات وجود ندارد. تعدادی از آن ها وارد بازار خواهند شد و تحولی در آن به وجود خواهند آورد.
تعدادی هم در همان ابتدا به فراموشی سپرده خواهند شد. امکان دارد کار کردن روی پروژه ای را آغاز کرده و قدری از راه را طی کنیم، ولی بالاخره به این نتیجه برسیم که دیگر ادامه دادن جایز نیست. “برچسب ها: apple اپل تیم کوک tim cook

نظرات()

آخرین مطالب Last Content
درون آیفون ۶ پلاس اپل، چه می‌گذرد؟
«تیم کوک» و وظیفه‌ی دشوار طراحی بهترین ساعت هوشمند بازار؛
گشت و گذار در جشن بیکران پاریس به همراه گوشی آیفون؛
قابلیت «Favorites & Recents» در ios 8 و دوستان همیشه در دسترس؛
کهنگی آیپد مینی، در هنگامه‌ی تازگیِ بازار آیفون ۶ پلاس؛
متن مصاحبه اخیر تیم کووک با چارلی رز
با iGames حساب تمام بازی‌ها را داشته باشید؛
سوالات متداول در مورد iOS 8
«تیم کوک» و سایه‌ی جاودان «استیو جابز»
جانی ایو: سه سال روی Apple Watch کار کردیم
در اپل، گروه های واقعا کوچک، کارهای واقعا بزرگ را انجام می دهند
آیفون ۶ یا آیفون ۶ پلاس، مسأله این است!
ساعت اپل و ترسیم افق‌های تازه در بازار «تن‌پوش‌های دیجیتال»
قیمت آیفون 6 و آیفون 6 پلاس اعلام شد
اپل بالاخره تولید آی‌پاد کلاسیک را متوقف کرد
iOS 8 GM برای برنامه نویسان عرضه شد
شرکت اپل و چندین دهه نوآوری‌های ناب
قابلیت های ساعت اپل
ساعت اپل: ساعت هوشمند اپل بازار را تغییر خواهد داد
از ۱۷ سپتامبر آپدیت iOS 8 امکان پذیر خواهد بود
آیفون ۶ از نوزدهم سپتامبر وارد بازار خواهد شد
آی‌فون‌های جدید با صفحه نمایش Retina HD
اپل از نرم‌افزار‌های جانبی برای WatchKit پشتیبانی می کند
Apple Pay سیستم پرداخت الکترونیک اپل از راه رسید
قاب های چرمی و سیلیکنی جدید برای آیفون های جدید !
سنسور دوربین آیفون بهبود یافته و قابلیت های جدیدی هم دارد
آیفون ۶ و ۶پلاس با همه اپلیکیشن های موجود در اپ استور سازگارند
آیفون ۶ و ۶ پلاس طول عمر باتری بسیار بیشتری دارند
آیفون ۶ رابط کاربری متفاوت و بهتری دارد
قابلیت های جدید iPhone 6 و iPhone 6 Plus (چیپ جدید و قدرتمند A8)
نظرسنجی Poll
کدامیک از گوشی ها را می پسندید؟جست و جو Search
آمار بازدید Statistics
تعداد کل بازدید : 9637
تعداد بازدید امروز :35
تعداد بازدید دیروز : 31
تعداد بازدید این ماه : 49
تعداد بازدید ماه قبل : 64
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
زمان آخرین بازدید :
تاریخ آخرین بروز رسانی :

---- www.Facebook.com/Mobilesns.Corporation --- www.Mobile-SNS.tk ---- کلیه ی مطالب و اطلاعات این وب سایت فقط با درج آدرس کامل وب سایت قابل درج و کپی است - Copyright © :: Mobile SNS - Apple News & Tutorials :: ,


ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

تصویر ثابت

ابزار وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه