تبلیغات
Apple :: Mobile SNS - Apple News & Tutorials :: - آموزش جستجو در Mail
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
آرشیو Archive
شهریور 1393 ، 43
مرداد 1393 ، 28
تیر 1393 ، 17
خرداد 1393 ، 13
اردیبهشت 1393 ، 20
فروردین 1393 ، 16
اسفند 1392 ، 15
بهمن 1392 ، 18
دی 1392 ، 33
آذر 1392 ، 17
آبان 1392 ، 53
مهر 1392 ، 79
شهریور 1392 ، 44
مرداد 1392 ، 14
تیر 1392 ، 33
خرداد 1392 ، 35
اردیبهشت 1392 ، 31
فروردین 1392 ، 75
اسفند 1391 ، 15
بهمن 1391 ، 72
دی 1391 ، 64
آذر 1391 ، 23
آبان 1391 ، 54
مهر 1391 ، 88
شهریور 1391 ، 236
مرداد 1391 ، 298
تیر 1391 ، 91
خرداد 1391 ، 79
اردیبهشت 1391 ، 198
فروردین 1391 ، 158
اسفند 1390 ، 18
آذر 1390 ، 5
آبان 1390 ، 63
مهر 1390 ، 390
شهریور 1390 ، 106
تیر 1390 ، 1
خرداد 1390 ، 1
اسفند 1389 ، 6
بهمن 1389 ، 7
دی 1389 ، 48
فروردین 1389 ، 12
اسفند 1388 ، 17
آموزش جستجو در Mail
نوشته شده در : پنجشنبه 23 مرداد 1393 | توسط : Mobile SNS Corporation

قابلیت جستجوی Spotlight در OS X امکان دسترسی سریع و هدفمند به همه ایمیل ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. شما می توانید به راحتی از داخل اپلیکیشن و یا منوی Spotlight هر ایمیلی را که می خواهید بیابید. ولی Mail تنها محدود به جستجوی متنی ساده نمی باشد. با توکن های جستجوی انعطاف پذیر ( در ادامه توضیح خواهیم داد )، جستجو های بولی، و قابلیت های دیگر، می توانید تقریبا هر چیزی را پیدا کنید. حتی می توانید جستجو های تان را با تبدیل کردنشان به میل باکس هوشمند، ذخیره کنید. در آخر مقاله این قابلیت را هم توضیح داده ایم.

جستجوی ساده

kissell-mail-excerpt-search1-100261087-medium

برای پیدا کردن یک ایمیل، ابتدا یکی از میل باکس های مورد نظر تان را انتخاب کنید ( اختیاری ) تا دامنه جستجو کاهش یابد. سپس در تولبار و در فیلد Search ، عبارت مورد جستجو را تایپ کنید. بلافاصله نتایج یافته شده نمایش داده خواهند شد. برای بازگشتن به لیست ایمیل ها دکمه X را فشار دهید.

kissell-mail-excerpt-search2-100261084-medium

 وقتی شروع می کنید به تایپ کردن، فیلد جستجو لیستی از پیشنهادات را در اختیار تان می گذارد. اگر چیزی که جستجو می کنید یکی از این پیشنهاد هاست، کافی است آن را انتخاب کرده و در زمان تان صرفه جویی کنید. اگر پیشنهاد های داده شده را فراموش کرده و عبارت مورد نظر را تایپ کنید. اپلیکیشن به طور خودکار همه پیام هایی که شامل عبارت تایپ شده هستند را نمایش خواهد داد. کلمه مورد نظر می تواند در سرفصل ایمیل باشد و یا در داخل آن.

اگر اپلیکیشن متوجه شود آنچه شما دارید تایپ می کنید، قسمتی از نام، آدرس، تاریخ، و یا دیگر هدر های پیام است، عبارت کامل آن را در یک لیست برایتان باز خواهد کرد که می توانید انتخابش کنید. بعد از انتخاب کردن، عبارت مورد نظر را در یک حباب خاکستری قرار خواهد داد. این حباب ” توکن جستجو ” نام دارد. یک واحد بخصوص که می تواند به عنوان یک آیتم جستجوی قابل تنظیم عمل کند. توکن ها ابزار خوبی هستند چون می توانند خطای جستجو را کمتر کرده و آن را هدفمند تر کنند.

kissell-mail-excerpt-search3-100261083-medium

وقتی می گوییم توکن ها قابل تنظیم هستند، منظور مان این است که می توانید محل جستجویشان را تغییر دهید. برای مثال وقتی دارید یک فرد را جستجو می کنید، می توانید دامنه جستجو را فقط به پیام های دریافتی از همان فرد، محدود کنید. برای انجام این کار کافی است روی فلشی که در سمت چپ توکن قرار دارد کلیک کنید. لیستی باز خواهد شد که می توانید دستور مورد نظر را از آن انتخاب کنید. شما نمی توانید Mail را مجبور به ساختن توکن کنید؛ ولی عباراتی که شامل نام ها، آدرس های ایمیل، و بازه های زمانی ( مانند کلمه yesterday و May 2012 ) می باشند، می توانند به توکن تبدیل شوند.

kissell-mail-excerpt-search4-100261082-large

شما محدود به استفاده از فقط یک توکن نیستید. بعد از تعیین کردن یک توکن، امکان اضافه کردن توکن های دیگر هم وجود دارد. به همراه توکن ها، می توانید متن غیر توکن هم اضافه کنید. فقط به یاد داشته باشید که وقتی چندین آیتم را در فیلد جستجو می نویسید، اپلیکیشن به طور پیش فرض همه آن ها را در یک ایمیل جستجو خواهد کرد.

تنظیم دامنه جستجو

به غیر از ارائه پیشنهاد جستجو، اپلیکیشن Mail قابلیت دیگری هم در اختیار تان می گذارد. Favorites bar که دقیقا در زیر تولبار قرار دارد، به شما امکان تعیین دامنه جستجو را می دهد. ( برای مثال فقط یک میل باکس و یا همه میل باکس ها ) گزینه هایی که می توانید انتخاب کنید این ها هستند:

 • ALL : اگر این گزینه را انتخاب کنید، همه پیام های موجود ( از پیام های ارسال شده گرفته تا پیام های Draft ) جستجو خواهند شد.
 • نام میل باکس: اگر هنگام آغاز جستجو یک میل باکس را انتخاب کرده باشید، نام آن در Favorites bar نمایش داده خواهد شد. امکان انتخاب دیگر میل باکس ها هم وجود دارد.
 • Selected Mailboxes: اگر هنگام آغاز جستجو میل باکس های متعددی را انتخاب کرده باشید، این گزینه را انتخاب کنید تا فقط آن ها را جستجو کند.
 • Save : این گزینه را زمانی انتخاب کنید که می خواهید میل باکس هوشمند بسازید.

جستجوی یک عبارت

برای جستجوی یک عبارت چند کلمه ای مانند پیراهن سبز پررنگ کافی است آن را در بین علامت های “” بنویسید. یعنی به این صورت ” پیراهن سبز پر رنگ “.  اگر کلمات را همینطور ساده جستجو کنید، اپلیکیشن دنبال پیام هایی خواهد گشت که این کلمات را در خود دارند و ترتیب و پشت سر هم بودن آن ها برایش مهم نخواهد بود.

استفاده از ابزار های بولی

جستجوی بولی، جستجویی است که از عملگر های منطقی مانند AND ، OR ، و NOT استفاده می کند. برای مثال برای جستجوی پیام هایی که شامل کلمه ” کتاب” یا “خودکار” هستند. یا پیام هایی که هر دو این کلمات را در خود دارند. اپلیکیشن Mail می تواند جستجوی بولی را به خوبی انجام دهد ولی باید توجه داشته باشید که این نوع جستجو فقط در محتویات ایمیل ممکن است، نه در سرفصل و یا دیگر قسمت ها. هنگام استفاده از ابزار های بولی حتما آن ها را با حروف بزرگ – AND ، OR ، NOT – بنویسید. اگر حروف آن ها کوچک باشد تاثیر مورد نظر را در نتایج جستجو نخواهند داشت.

kissell-mail-excerpt-search5-100261085-large

جستجو بر اساس تاریخ

برای جستجو بر اساس تاریخ ایمیل ها، آن ها را با استفاده از فرمت سال/ روز / ماه – سال/ روز/ ماه وارد کنید – برای مثال ۱۲/۲۶/۱۱-۴/۱۵/۱۲ ( از ۲۶ دسامبر ۲۰۱۱ تا ۱۵ آوریل ۲۰۱۲ ). نباید انتظار داشته باشید که توکن ها در اینجا ظاهر شوند. امکان ترکیب تاریخ با متن هم وجود دارد. برای مثال عبارت ۳/۱/۲۰۱۲-۴/۱۱/۲۰۱۲ backups پیام هایی را پیدا می کند که در تاریخ نوشته شده دریافت و یا ارسال شده اند و کلمه backups در آن ها به کار رفته است.

جستجو در پیام باز شده

اگر بخواهید در پیامی که هم اکنون در مقابل تان باز است و در حال مشاهده اش هستید، یک کلمه را پیدا کنید، به Edit > Find > Find بروید و یا کلید های Command-F را فشار دهید. سپس کلمه مورد نظر تان را تایپ کنید تا هایلایت شده و متمایز شود. با استفاده از کلید های فلش در کیبورد، می توانید به مورد یافته شده بعدی و یا قبلی بروید. برای استفاده از قابلیت “پیدا کردن و جایگزین کردن”، که فقط هنگام ارسال پیام کاربرد دارد، دکمه Replace را انتخاب کنید تا کنترل های بیشتری در اختیار تان بگذارد.

میل باکس های هوشمند

میل باکس های هوشمند، همانند میل باکس های عادی، در ساید بار شما نمایش داده می شوند ولی مانند یک میل باکس معمولی نیستند، چون نمی توانند در خودشان اطلاعات ذخیره کنند. یک میل باکس هوشمند در واقع نتیجه جستجویی ذخیره شده است و پیام های موجود در دیگر میل باکس ها را بر اساس فیلتر هایی که دارد نمایش می دهد.

kissell-mail-excerpt-smartmailbox-100261086-large

ایجاد یک میل باکس هوشمند

دو راه برای ایجاد میل باکس هوشمند وجود دارد. راحت ترین راه این است که یک جستجو را ذخیره کنید. راه دوم هم این است که با رفتن به Mailbox > New Smart Mailbox ، از منوی باز شده New Smart Mailbox را انتخاب کنید. برای تنظیم کردن یک میل باکس هوشمند، این مراحل را باید طی کنید:

 • متن جستجو را در بالای پنجره اصلی Mail وارد کنید. از عملگر های بولی استفاده نکنید. محل جستجو را تعیین کنید ( همه و یا تعدادی از میل باکس ها ). سپس تعیین کنید که کدام قسمت ایمیل ها را جستجو کند ( سرفصل و یا کل ایمیل ).
 • دکمه Save را فشار دهید. یک دیالوگ نشان داده خواهد شد که خصوصیات جستجو را نشان می دهد. این معیار ها بعدا قابل تغییر هستند.
 • نامی برای میل باکس خود انتخاب کنید.
 • برای اضافه کردن یک شرط جدید، از دکمه + استفاده کنید. برای حذف کردنش هم دکمه – .
 • اگر میلباکس شما فقط یک شرط دارد، به مرجله بعدی بروید. در غیر این صورت باید Any و یا All را از منوی پاپ آپ that match انتخاب کنید. Any به این معنی است که اگر فقط یکی از شرایط ذکر شده صدق کرد، پیام را در میل باکس نمایش دهد. اگر هم All را انتخاب کنید، فقط در صورتی پیام را نمایش خواهد داد که همه شرایط را داشته باشد.
 • سپس باید تعیین کنید که آیا پیام های موجود در Trash و Sent هم در نظر گرفته شوند و یا نه.
 • و در آخر دکمه OK را کلیک کنید.

اپلیکیشن یک میل باکس هوشمند با مشخصات داده شده توسط شما را در ساید بار به وجود خواهد آورد. اگر روی آن کلیک کنید، پیام هایی را خواهید دید که در نتایج جستجو وجود داشتند. با گذشت زمان و دریافت ایمیل های متنوع، آن هایی که شامل شروط تعیین شده باشند، به این میل باکس اضافه خواهند شد.

پیشنهاد های میل باکس هوشمند

 در ادامه برخی از پیشنهاد های مهم در ساختن میل باکس های هوشمند را آورده ایم:

 • نشان دادن تمامی مکاتبات با یک فرد بخصوص: از منوی پاپ آپ موجود در بالا، Any را انتخاب کنید. دو شرط [From] و [Any Recipient] را اضافه کنید، که در دویشان آدرس ایمیل فرد مورد نظر را دارند. ( برای نشان دادن مکاتبات با بیشتر از یک نفر، یک گروه Contacts ایجاد کنید که افراد مورد نظر تان در آن هستند، و به جای [From]، [Sender Is a Member of Group] [some-Address-Book-group] را انتخاب کنید. سپس شرط [Any Recipient] را تک تک، برای هر کدام از افراد موجود در گروه اضافه کنید. ) گزینه Include Messages from Sent را هم انتخاب کنید تا پیام های ارسالی شما به این فرد / افراد نمایش داده شود.
 • نشان دادن پیام های خوانده نشده: اگر از گروه بندی کردن پیام های ایمیل خوشتان می آید، شاید بهتر باشد پیام های جدید و خوانده نشده را در یک میل باکس داشته باشید. برای این کار می توانید تنظیمات میل باکس را بر اساس زمان دریافت تنظیم کنید ( یک و یا چند روز اخیر ).
 • معلوم کردن پیام های دارای ضمیمه: اگر پیام هایی می فرستید که دارای تصویر و یا فایل های حجیم هستند، باقی ماندنشان در میل باکس می تواند فضای ذخیره سازی زیادی به خود اختصاص دهد. با این دو شرط می توانید میل باکسی بسازید که همه پیام های دارای ضمیمه را نشان دهد: [Contains Attachments] و [Message is in Mailbox] [Sent]. هر از چند گاهی می توانید این میل باکس را باز کرده و ضمیمه های موجود در آن ها را حذف کنید.
 • انعطاف پذیری بیشتر ازAll  و Any : اگر از شرط [Message is in Mailbox] استفاده کنید، محتویات یک میل باکس به یک میل باکس دیگر متکی می شود. این تکنیک زمانی به درد می خورد که شرط های All و Any زیادی دست و پا گیر هستند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Refrence: Applestanبرچسب ها: اپل مک apple ios mac

نظرات()

آخرین مطالب Last Content
درون آیفون ۶ پلاس اپل، چه می‌گذرد؟
«تیم کوک» و وظیفه‌ی دشوار طراحی بهترین ساعت هوشمند بازار؛
گشت و گذار در جشن بیکران پاریس به همراه گوشی آیفون؛
قابلیت «Favorites & Recents» در ios 8 و دوستان همیشه در دسترس؛
کهنگی آیپد مینی، در هنگامه‌ی تازگیِ بازار آیفون ۶ پلاس؛
متن مصاحبه اخیر تیم کووک با چارلی رز
با iGames حساب تمام بازی‌ها را داشته باشید؛
سوالات متداول در مورد iOS 8
«تیم کوک» و سایه‌ی جاودان «استیو جابز»
جانی ایو: سه سال روی Apple Watch کار کردیم
در اپل، گروه های واقعا کوچک، کارهای واقعا بزرگ را انجام می دهند
آیفون ۶ یا آیفون ۶ پلاس، مسأله این است!
ساعت اپل و ترسیم افق‌های تازه در بازار «تن‌پوش‌های دیجیتال»
قیمت آیفون 6 و آیفون 6 پلاس اعلام شد
اپل بالاخره تولید آی‌پاد کلاسیک را متوقف کرد
iOS 8 GM برای برنامه نویسان عرضه شد
شرکت اپل و چندین دهه نوآوری‌های ناب
قابلیت های ساعت اپل
ساعت اپل: ساعت هوشمند اپل بازار را تغییر خواهد داد
از ۱۷ سپتامبر آپدیت iOS 8 امکان پذیر خواهد بود
آیفون ۶ از نوزدهم سپتامبر وارد بازار خواهد شد
آی‌فون‌های جدید با صفحه نمایش Retina HD
اپل از نرم‌افزار‌های جانبی برای WatchKit پشتیبانی می کند
Apple Pay سیستم پرداخت الکترونیک اپل از راه رسید
قاب های چرمی و سیلیکنی جدید برای آیفون های جدید !
سنسور دوربین آیفون بهبود یافته و قابلیت های جدیدی هم دارد
آیفون ۶ و ۶پلاس با همه اپلیکیشن های موجود در اپ استور سازگارند
آیفون ۶ و ۶ پلاس طول عمر باتری بسیار بیشتری دارند
آیفون ۶ رابط کاربری متفاوت و بهتری دارد
قابلیت های جدید iPhone 6 و iPhone 6 Plus (چیپ جدید و قدرتمند A8)
نظرسنجی Poll
کدامیک از گوشی ها را می پسندید؟جست و جو Search
آمار بازدید Statistics
تعداد کل بازدید : 9637
تعداد بازدید امروز :35
تعداد بازدید دیروز : 31
تعداد بازدید این ماه : 49
تعداد بازدید ماه قبل : 64
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
زمان آخرین بازدید :
تاریخ آخرین بروز رسانی :

---- www.Facebook.com/Mobilesns.Corporation --- www.Mobile-SNS.tk ---- کلیه ی مطالب و اطلاعات این وب سایت فقط با درج آدرس کامل وب سایت قابل درج و کپی است - Copyright © :: Mobile SNS - Apple News & Tutorials :: ,


ابزار رایگان وبلاگ

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

تصویر ثابت

ابزار وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه